Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Projekt Grenadier skorzysta z silników BMW
Projekt Grenadier

Projekt Grenadier skorzysta z silników BMW

2019-03-19 - J. Kruczek     Tagi: Projekt Grenadier, INEOS, 4x4
BMW i INEOS potwierdziły nawiązanie współpracy. Efektem będzie zastosowanie silników niemieckiej marki w pojeździe o nazwie roboczej Projekt Grenadier.

Projekt Grenadier ma wykorzystać szereg różnych jednostek z oferty BMW, choć na razie nie ujawniono o jakie jednostki chodzi. Bawarski producent określa zaś umowę jako bardzo obszerne zamówienie. INEOS według ostatnich doniesień planuje produkcję na poziomie 25 000 - 30 000 rocznie. Co ciekawe nie ujawniono jeszcze miejsca produkcji auta, ale ma ono być dostępne globalnie.
Projekt GrenadierProjekt Grenadier
A czym w zasadzie jest Projekt Grenadier? Jest to bezkompromisowa terenówka wzorowana na takich modelach, jak Land Rover Defender, czy Toyota Land Cruiser J40. Mamy dostać prostą konstrukcję zdolną pokonać każde terenowe przeszkody. Projektanci stawiają przede wszystkim na użytkowy charakter pojazdu.

Ciągle nie są znane szczegóły. Nie wiemy, jak Projekt Grenadier będzie wyglądał oraz pod jaką nazwą ostatecznie trafi do sprzedaży. Podpisanie umowy z BMW oznacza, że już niedługo możemy otrzymać szczegóły.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Projekt Grenadier skorzysta z silników BMW