Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Mahindra Roxor - pojazd UTV na rynek amerykański
Mahindra Roxor

Mahindra Roxor - pojazd UTV na rynek amerykański

2018-03-06 - J. Kruczek     Tagi: Mahindra Roxor, Mahindra, 4x4
Mahindra Roxor właśnie debiutuje na rynku amerykańskim gdzie też jest montowany. Jest to dość osobliwy pojazd terenowy UTV przypominający swoim wyglądem stare Jeepy.
 
Mahindra jest największym indyjskim producentem, który w 1950 roku zaczął produkcję samochodów na licencji Jeepa CJ3. Od tamtego czasu cały czas powstają nowe modele bazujące na legendarnej konstrukcji. Roxor jest kolejnym pojazdem na licencji. W Indiach auto jest dostępne pod nazwą Thar.
Mahindra RoxorMahindra Roxor
Mahindra Roxor jest pojazdem, który nie posiada pełnej homologacji drogowej. W niektórych stanach może jeździć po publicznych drogach, ale nie wolno mu wjechać na drogi stanowe. Nadwozie jest dużo mniejsze niż to u Jeepa Wranglera, choć stylistycznie się do niego upodabnia.

Pod maską tej małej terenówki znajdziemy 2,5-litrowy silnik diesla o mocy zaledwie 62 KM. Napęd trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni. Pojazd postawiono na 16-calowych kołach z oponami BF Goodrich KO2. Mahindra Roxor został wyceniony na 15 499 dolarów.
Mahindra RoxorMahindra Roxor
Mahindra RoxorMahindra RoxorMahindra RoxorMahindra RoxorMahindra RoxorMahindra RoxorMahindra RoxorMahindra RoxorMahindra RoxorMahindra RoxorMahindra Roxor

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gymkhana 10 - popisy Kena Blocka w 5 miejscach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mahindra Roxor - pojazd UTV na rynek amerykański

Galerie zdjęć
Newsletter