Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Hyundai Elevate - oryginalny, terenowy pojazd kroczący
Hyundai Elevate

Hyundai Elevate - oryginalny, terenowy pojazd kroczący

2019-01-08 - J. Kruczek     Tagi: Hyundai, 4x4, Hyundai Elevate
Hyundai pokazał podczas targów CES pojazd o nazwie Elevate. Koncept jest zdecydowanie najbardziej zaawansowaną terenówką w historii motoryzacji. Zasadniczo mamy tu do czynienia z pojazdem terenowym skrzyżowanym z maszyną kroczącą.
 
Inżynierowie Hyundaia doszli do wniosku, że światu potrzeba pojazdu, który zdoła dotrzeć tam, gdzie klasyczne terenówki nie dadzą już rady. Hyundai Elevate powstał jako koncept pojazdu ratowniczego, ale mógłby się spisać także w innych zastosowaniach. Według pierwotnych założeń pojazd miałby móc się poruszać po skalistym terenie, czy na miejscy kataklizmów. Nie byłoby problemem dla niego kroczenie pomiędzy złomem zgromadzonym po przejściu tsunami czy w gruzowiskach po trzęsieniach ziemi.
Hyundai ElevateHyundai Elevate
Zaawansowane odnóża pozwoliłyby się wspinać po skałach, po których nie dałoby się wyjechać samochodem. Hyundai Elevate Concept standardowo jeździłby na kołach umieszczonych z silnikami elektrycznymi na końcach odnóży. W razie potrzeby pojazd dosłownie stawałby na nogi.

Hyundai Elevate został zbudowany na modułowej platformie pozwalającej przygotować pojazd do różnych zadań. Koncepcja prezentuje się dość okazale i faktycznie mógłby to być interesujący pojazd. Ciężko jednak powiedzieć, czy ma on jakiekolwiek szanse na produkcję. Prawdopodobnie świat nie jest jeszcze gotowy na kroczące terenówki.
Hyundai ElevateHyundai Elevate
Hyundai ElevateHyundai ElevateHyundai ElevateHyundai ElevateHyundai Elevate

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Super Sport na pierwszych testach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hyundai Elevate - oryginalny, terenowy pojazd kroczący

Newsletter
Galerie zdjęć