Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Mistrzostwa Śląska Off-road - tegoroczna edycja za nami
Mistrzostwa Śląska Off-road 2010

Mistrzostwa Śląska Off-road - tegoroczna edycja za nami

2010-08-31 - K. Spychalski     Tagi: Rajdy terenowe, Zloty
Uczestnicy MŚOR, które odbyły się po raz trzeci w Świętochłowicach, Tor Ajska 27-28.08.2010 roku, spodziewali się szybkiej jazdy i dużej ilości kurzu. Szybkość tak, ale zamiast tumanów kurzu trasę pokrywała ogromna ilość błota. Rajd okazał się bardziej wymagający niż się wszystkim wydawało. Trasa na Torze Ajska, dłuższa prawie o 1 km niż rok wcześniej,  w ostatnią sobotę sierpnia dzięki deszczowej pogodzie stała się grzązka, przez co dużo trudniejsza dla zawodników. Zapaleni Off-road’owcy uwielbiają błoto i ekstremalne zmagania.

Jednak nawet mimo pragnienia zwycięstwa niektóre maszyny odmówiły posłuszeństwa, co zmusiło część rajdowców do zakończenia wyścigu wcześniej. Wielu okrzyknęło trzecią edycję Mistrzostw Śląska Off-road najlepszą z dotychczasowych.

MŚOR kończy puchar 2010r. Wcześniejsze edycje odbyły się na Jurze krakowsko-częstochowskiej  oraz w Drezdenku (woj. lubuskie). Typ rajdu to cross-country, co oznacza, że zawodnicy jeżdżą w pętli i muszą przejechać jak największą ilość okrążeń w określonym czasie. Czas przejazdu Quadów wynosił 2,5 godziny, natomiast samochodów w dwóch klasach - Challenge oraz Advance - aż 4.
„Mogłoby się wydawać, że rajdy szybkie - do których zaliczamy MŚOR - są łatwe i przyjemne. To jednak tylko pozory, bowiem przejazd wymaga od uczestników ciągłego skupienia, dużych umiejętności jazdy  i zdolności manewrowania. Szczególnie przy takiej pogodzie jaką mamy dzisiaj” - mówi Maciej Rachtan, dyrektor Rajdu, właściciel agencji Euroforum z Katowic.

Z roku na rok Mistrzostwa w Świętochłowicach budzą coraz większe zainteresowanie. Niesprzyjające warunki pogodowe nie odstraszyły widzów ani dziennikarzy, wręcz przeciwnie. Liczba tych drugich przerosła oczekiwania zawodników i samych organizatorów, co stało się dużym sukcesem imprezy.

W sobotę wieczorem zostały ogłoszone oficjalne wyniki. W samochodowej klasie Advance zwyciężyła załoga: Temple Marek i Grabowski Witold,  w klasie Challenge: Białowąs-Woś Katarzyna i Woś Michał. Najwyższe miejsce na podium w klasie Quad Adventure zajął Deżakowski Paweł.źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mistrzostwa Śląska Off-road - tegoroczna edycja za nami

Newsletter
Galerie zdjęć