Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL - prolog zakończony
Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL - prolog

Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL - prolog zakończony

2010-05-07 - K. Spychalski     Tagi: Rajdy terenowe, Zloty, Puchar Polski Off-road PL
Na torze motocrossowym w centrum  Nowej Dęby zakończył się prolog I rundy Coval Pucharu Polski OFF- ROAD PL. Rozpoczęło się od pokazowego przejazdu Jarosława Kazberuka i burmistrza Nowej Dęby Wiesława Ordona w Land Roverze Defenderze 110.

Na starcie do prologu stanęło ogółem 61 załóg,  w tym w klasie Extreme 39 i 22 w klasie Adventure. W ostatniej z wymienionych klas najszybsi byli: Mariusz Wilk i Grzegorz Urban jadący Jeepem a w klasie Extreme konkurencję pokonali: Marek Temple i Witold Grabowski (Toyota).  Startującym równolegle załogom kibicowali mieszkańcy Nowej Dęby i licznie przybyli na I rundę pucharu dziennikarze.

Oto co po prologu powiedzieli zawodnicy:

Mariusz Wilk, Grzegorz Urban, Klasa Adventure, Załoga nr 201: Wykręciliśmy najlepszy czas prologu, więc wystartujemy jako pierwsi do Etapu Nocnego. Jeżeli chodzi o krótkie podsumowanie trasy -  trzeba bardzo uważać, jest kręta i techniczna. Łatwo można z niej wypaść i przerwać taśmę. Grzegorz Bogusz, Marek Adamczyk, Załoga nr 110, Klasa Extreme: Wrażenia? Jesteśmy po pierwszym przejeździe. Trasę prologu oceniam jako dość szybką i niezbyt trudną. Nasz czas to 1 min. 40 sek.

Wojciech Kusiak, Jacek Dubiel, Klasa Extreme, Załoga nr 139: Trasy nie oceniamy jako trudnej, na szczęście nasz samochód nie sprawił żadnych niespodzianek. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego czasu. Jazda była płynna i spokojna.

Zbigniew Waliszewski, Krzysztof Rybicki, Klasa Adventure, Numer 218: Trasa prologu była bardzo ciekawa i techniczna. Trzeba wykazać się sporymi umiejętnościami, aby pokonać ją płynnie. Założyliśmy agresywne opony przystosowane przede wszystkim do błota, na piaszczystej nawierzchni, takiej  jak na prologu, niestety gorzej się sprawują.
COVAL PUCHAR POLSKI OFF-ROAD PL - terminy imprez:

I runda POŁUDNIOWA: 7-8 maj 2010 r.
II runda CENTRALNA: 13-14 sierpień 2010 r.
III runda PÓŁNOCNA: 1-2 październik 2010 r.źródło: puchar.off-road.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL - prolog zakończony