Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL - I runda za nami
Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL - I runda

Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL - I runda za nami

2010-05-09 - K. Spychalski     Tagi: Rajdy terenowe, Zloty, Puchar Polski Off-road PL
Przed dwa dni ponad sześćdziesiąt załóg rywalizowało na trasach prologu oraz etapu nocnego i dziennego. Dzięki poprawiającej się z godziny na godzinę pogodzie, już w piątek w centrum Nowej Dęby na torze motocrossowym  setki kibiców oglądało zmagania off-roadowców z całej Polski. Gośćmi specjalnymi rundy byli znani z Rajdu Dakar: Jarosław Kazberuk i Rafał Marton. Piątkowy prolog miejski, którego trasę otworzył pokazowym przejazdem za kierownicą Land Rovera Defendera 110 Jarosław Kazberuk „pilotowany” przez  burmistrza Nowej Dęby Wiesława Odrona,  najszybciej pokonali Mariusz Wilk i Grzegorz Urban startujący Jeepem w klasie Adventure oraz Marek Temple z Witoldem Grabowskim (Toyota)  klasie Extreme.   Podczas etapu nocnego na wymagającej trasie zmaganiom zawodnikom kibicowało wielu fanów off-roadu, którzy nie zwracając uwagi na zapadający zmrok i dokuczliwe komary czekali na przejazdy swoich faworytów. Najszybsi tym razem okazali się Marcin Łukaszewski z Magdaleną Duhanik (Extreme) oraz Mariusz Wilk i Grzegorz Urban (Adventure).
Drugiego dnia zawodów pogoda także sprzyjała organizatorem i startującym oraz coraz większej rzeszy widzów i dziennikarzy śledzących ich zmagania na wymagających próbach. Tu znów najszybsi okazali się Wilk z Urbanem oraz Robert Kufel z Dominikiem Samosiukiem (Extreme).

Po podsumowaniu obu dni rywalizacji okazało się, że w klasie Adventure zwyciężyli Robert Kufel z Dominikiem Samosiukiem (Grat II) a w klasie Extreme Mariusz Wilk i Grzegorz Urban (Jeep).

Wypowiedzi Zawodników na mecie I rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL:

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik, Klasa Extreme (Nr 103)


Wrażenia po I rundzie Pucharu mamy bardzo pozytywne. Trasa była dość długa i techniczna, obfitowała w liczne trawersy, przejazdy przez wodę. Musieliśmy zrezygnować z zaliczenia jednej próby. Naszym zdaniem przejazd przez wodę był zbyt głęboki. Jak zawsze na Pucharze Polski OFF-ROAD PL panuje fantastyczna atmosfera, pomimo że przecież sportowa rywalizacja na odcinkach jest bardzo  zacięta.

Mariusz Wilk  i Grzegorz Urban, Klasa  Adventure ( Nr 201)

Podobała nam się bardzo urozmaicona trasa. Były zarówno długie, bardzo szybkie dojazdówki jak i przeprawy przez błoto i wodę. Zawodnicy którzy przyjeżdżają na metę są bardzo zadowoleni.

Ewa Prowadzisz i Jacek Prowadzisz, Klasa Extreme ( Nr 125)

Trasa etapu dziennego była interesująca, obfitowała w dużo wody i  błota. Były dwa bardzo ciekawe trawersy, które uwielbiamy i które poszły nam bardzo dobrze. Niestety na początku pękł nam wąż od chłodnicy, także jechaliśmy  troszeczkę wolniej niż byśmy chcieli. Ale poszło OK.  Na Pucharze panuje bardzo fajna atmosfera, ludzie sobie pomagają, na tyle ile mogą.

Włodzimierz Rakowski, Krzysztof Blizniewski,  Klasa Adventure (Nr 220)

Jedziemy samochodem seryjnym, chyba jako nieliczni na tej rundzie. Wczoraj  ,,wykąpaliśmy” się, trochę podmyliśmy samochód od dołu. Nocny etap oceniamy jako bardzo trudny, naszym zdaniem było za dużo głębokich przepraw. Dzisiejszy etap był zdecydowanie bardziej ,,dla nas”. Na trasie czuliśmy się bardzo dobrze. Nasz cel został osiągnięty - ukończyliśmy rajd i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

COVAL PUCHAR POLSKI OFF-ROAD PL - terminy imprez:


I runda POŁUDNIOWA: 7-8 maj 2010 r.
II runda CENTRALNA: 13-14 sierpień 2010 r.
III runda PÓŁNOCNA: 1-2 październik 2010 r.źródło: puchar.off-road.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL - I runda za nami