Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Nissan Ultimate Service Titan - terenowe centrum ratunkowe
Nissan Ultimate Service Titan

Nissan Ultimate Service Titan - terenowe centrum ratunkowe

2018-10-05 - J. Kruczek     Tagi: Nissan Titan, Nissan, 4x4, Ambulans, Nissan Ultimate Service Titan
Niedawno prezentowaliśmy Land Rovera Discovery przygotowanego dla austriackiego Czerwonego Krzyża. Teraz przyszła pora na podobny w założeniach pojazd, ale przeznaczony dla amerykańskich ratowników.
 
Nissan Ultimate Service Titan także powstał jako jednorazowy projekt. I choć jego założenia są podobne co do Discovery to mamy do czynienia ze znacznie potężniejszym pojazdem. Amerykański styl jest tu widoczny w każdym detalu.
Nissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service Titan
Ratunkowy Nissan Titan powstał na bazie wersji Titan XD Diesel Crew Cab Midnight Edition. I tak terenowe centrum ratunkowe na wypadek katastrof może się pochwalić nadwoziem z dodatkowymi osłonami i zmodyfikowanymi zderzakami. Samochód otrzymał rozbudowane oświetlenie LED pozwalające na rozświetlenie miejsca działań.
Nissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service Titan
Na dachu znalazł się bagażnik na ekwipunek. Na tylnej części ramy umieszczono kabinę z osprzętem pozwalającym na spędzenie ratownikom dużego czasu z dala od cywilizacji. Całość przypomina kampera wzbogaconego o urządzenia do koordynacji akcji ratunkowych. Nie zabrakło osprzętu medycznego, który w razie potrzeby pozwoli na przewóz rannych oraz wykonywanie zabiegów ratujących życie.
Nissan Ultimate Service Titan jest napędzany przez 5-litrowego diesla V8 o mocy 310 KM i momencie 751 Nm. Napęd trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem sześciobiegowego automatu. Nissan Ultimate Service Titan po publicznych pokazach zostanie przekazany Czerwonemu Krzyżowi w południowej Florydzie.
Nissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service TitanNissan Ultimate Service Titan

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nissan Ultimate Service Titan - terenowe centrum ratunkowe