Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Łaskawiec zwycięzcą Italian Baja. Hołowczyc i Małysz w czołówce
Italian Baja 2013

Łaskawiec zwycięzcą Italian Baja. Hołowczyc i Małysz w czołówce

2013-03-18 - P. Krupka     Tagi: Hołowczyc, Małysz, Italian Baja
Sukcesem Łukasza Łaskawca w kategorii quadów zakończył się rajd Italian Baja - pierwsza runda Pucharu Świata FIA cross country. To dla niego początek walki o czwarty tytuł mistrza Europy. Krzysztof Hołowczyc wrócił do auta MINI All4 Racing którym startował w Dakarze i zajął drugą pozycję. Czwarty, również w kategorii samochodów, był Adam Małysz w Toyocie Hilux.
Italian Baja 2013Italian Baja 2013
Hołowczyc po zwycięstwie w prologu potem jechał bardziej zachowawczo. W końcówce, gdy zajmował druga pozycję, spróbował zaatakować prowadzącego Reinaldo Varelę (Hilux), ale Brazylijczyk zdołał się obronić a polski kierowca jadący z nowym pilotem Andreasem Schulzem musiał zadowolić się drugim miejscem. Adam Małysz do podium stracił niecałą minutę - wyprzedził go dwukrotny triumfator Dakaru Jean-Louis Schlesser który buduje własne rajdówki. Czternasty był Piotr Beaupre.
Łukasz Łaskawiec w kategorii quadów wygrał osiem odcinków specjalnych. Drugie miejsce zajął Włoch Simeone Toro. Na podium znalazł się jeszcze jeden Polak - Kamil Wiśniewski.