Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Land Rover Discovery zmieniony w mobilne centrum ratunkowe

Land Rover Discovery zmieniony w mobilne centrum ratunkowe

2018-10-02 - J. Kruczek     Tagi: Land Rover, Land Rover Discovery, 4x4, Ambulans
Land Rover podczas paryskiego salonu samochodowego zaprezentował specjalny egzemplarz modelu Discovery. Oddział SVO zbudował gotowy do akcji pojazd ratunkowy dla Austriackiego Czerwonego Krzyża. Terenowy ambulans powstał na bazie konceptu Project Hero zaprezentowanego początkiem roku.
 
Land Rover Discovery w wersji ratunkowej ma nieść pomoc w austriackich Alpach. Producent współpracował z ratownikami Czerwonego Krzyża przez 18 miesięcy dopracowując pojazd tak, aby podołał najcięższym wyzwaniom. Discovery ma pełnić w czasie akcji rolę centrum dowodzenia. W tym celu zadbano o najnowsze technologie łączności pozwalające komunikować się ze wszystkimi ratownikami.
Co więcej na pokładzie znalazło się miejsce dla drona, który może brać udział w poszukiwaniu zaginionych czy poszkodowanych w dzikich terenach górskich. Dron posiada między innymi kamerę termiczną ułatwiającą namierzenie ludzi. Kamera może namierzyć człowieka z odległości 440 metrów.
Discovery wyposażono w terenowe ogumienie, a napęd dostarcza 3-litrowy diesel o mocy 254 KM. Cały pojazd oczywiście pomalowano na barwy ratunkowe i wyposażono w specjalne oświetlenie. We wnętrzu znalazło się też miejsce dla wyposażenia medycznego.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gymkhana 10 - popisy Kena Blocka w 5 miejscach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Land Rover Discovery zmieniony w mobilne centrum ratunkowe

Newsletter
Galerie zdjęć