Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Nowy Nissan X-Trail - model po liftingu w wersji europejskiej
Nowy Nissan X-Trail 2010 po face liftingu - wersja europejska

Nowy Nissan X-Trail - model po liftingu w wersji europejskiej

2010-08-02 - K. Spychalski     Tagi: Nissan, SUV, Nissan X-Trail, Face lifting
Widzieliśmy już informacje i zdjęcia zmodernizowanego X-Traila w wersji japońskiej, teraz przyszedł czas na oficjalne materiały dotyczące odświeżonego SUV-a na rynek europejski. Nissan X-Trail po liftingu przeznaczony dla europejskiej klienteli trafi do salonów sprzedaży we wrześniu. Auto otrzymało delikatne modernizacje wizualne, subtelne zmiany kabiny pasażerskiej, a także niewielkie modyfikacje mechaniczne i aerodynamiczne. Z zewnątrz, nowa odsłona japońskiego SUV-a wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami, zmienioną atrapą chłodnicy, odświeżonymi reflektorami, lampami tylnymi z diodami LED, jak również nowymi, 17- lub 18-calowymi felgami.

Co ciekawe, przy okazji liftingu nadwozie X-Traila nieco urosło. Nowo opracowany zderzak przedni przedłużył nadwozie o 10 mm, a zmienione ogumienie przyczyniło się do wzrostu szerokości również o 10 mm. Ponadto, konstruktorom udało się zmniejszyć opór aerodynamiczny z 0,36 do 0,35.
Zaglądając do wnętrza terenowego Nissana naszym oczom ukazują się materiały tapicerskie w nowych kolorach oraz wysokiej jakości wykończenia zastosowane na kierownicy, drążku zmiany biegów oraz podłokietniku bocznym.

Inne zmiany wewnętrzne objęły montaż przeprojektowanej deski rozdzielczej z nowym ekranem komputera oraz zwiększenie ilości miejsca dla pasażerów tylnych siedzeń (dzięki wprowadzeniu zmian w konstrukcji przednich foteli).Japońscy inżynierowie zajęli się także dostosowaniem silników wysokoprężnych do normy emisji spalin Euro 5 oraz modyfikacją skrzyń biegów. Kolejne szczegóły na temat odświeżonego Nissana oraz oficjalny cennik poznamy w najbliższym czasie.źródło: Carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowy Nissan X-Trail - model po liftingu w wersji europejskiej