Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Nowy Ford Ranger - oficjalnie dane i zdjęcia
Nowy Ford Ranger 2011

Nowy Ford Ranger - oficjalnie dane i zdjęcia

2010-10-15 - K. Spychalski     Tagi: Ford, Pickup, Ford Ranger
Kompaktowy pick-up Forda zbudowany w kooperacji z Mazdą będzie pojazdem globalnym, jednak nie trafi na rodzimy amerykański rynek.

Zobacz także: Ford Ranger 2011 - galeria »
Ford nie będzie oferował kompaktowego pick-upa na rynku w USA, za to debiutujący, nowy Ranger trafi do 180 innych krajów. Decyzja Forda jest zapewne podyktowana spadającym popytem na tego typu konstrukcje w USA. Amerykanie lubią pick-upy, ale jeśli już jakiś kupują to zwykle jest to potężna półciężarówka, która poza przestrzenią ładunkową oferuje również możliwość dołączenia sporej przyczepy. Ranger był w ofercie Forda od 1982 roku i od tamtej pory firma zdążyła wypuścić 4 generacje tego modelu. Ranger powstał w kooperacji z Mazdą (której bliźniacza konstrukcja nosi nazwę BT-50). Obydwa samochody miały swoją premierę na trwających targach w Australii. Konstrukcja Rangera powstała na nowej globalnej platformie Forda, a prace rozwojowe prowadzili projektanci z Melbourn.
Ford będzie oferował różne wersje wyposażeniowe dedykowane różnym potrzebom, a pod maską znajdzie się jeden silnik benzynowy i dwa diesle. Samochód trafi na rynek latem 2011 r.źródło: Autonews; informacja: Mototarget

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowy Ford Ranger - oficjalnie dane i zdjęcia

Newsletter
Galerie zdjęć