Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Jeep Wrangler z silnikiem HEMI podbije bezdroża
Mopar Jeep Wrangler Ultimate 392 HEMI

Jeep Wrangler z silnikiem HEMI podbije bezdroża

2011-04-02 - A. Miklewska     Tagi: Jeep, Jeep Wrangler, HEMI, Off Road, 4x4
Różnej źródła podają że, Jeep pracuje obecnie nad modelem Wrangler SRT8, napędzanym silnikiem HEMI. Samochód ten jest prawdopodobnie budowany dla dyrektora generalnego marki - Michael'a Manley'a. Pod maską Jeep Wrangler SRT8 będzie miał zapewne 6,4-litrowy silnik HEMI V8,  o mocy 470 KM i z momentem obrotowym wynoszącym 637 Nm. Na razie nie wiadomo czy moc ta będzie przekazywana jedynie na tylne koła, czy na wszystkie cztery, ale mamy nadzieję, że obie osie popchną samochód do przodu.
Jeep Wrangler Unlimited - test
Wrangler SRT8 będzie miał ten sam potężny silnik, co dużo cięższy Grand Cherokee SRT8. Oznacza to, że jego wydajność będzie zadziwiać. Jeep ma zamiar zaprezentować na żywo swoje najnowsze „dziecko” na nadchodzących targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

Wrangler SRT8 uważany jest za eksperymentalny, jednorazowy pojazd, ale istnieją silne przesłanki ku temu, żeby wdrożyć go do produkcji.źródło: zercustoms

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Jeep Wrangler z silnikiem HEMI podbije bezdroża

ARON
Jeep Wrangler z silnikiem HEMI podbije bezdroża
ARON 2011-04-05 23:53
Najprawdopodobniej będzie to jeden jedyny egzemplarz z okazji 'Eastern Jeep Safari', a nie seria, czy tym bardziej SRT8 - Jeep nie zrobi sobie wewnętrznej konkurencji dla Grand Cherokee SRT. Nawet jeśli już miałby taki Wrangler V8 trafić do produkcji, to i tak obstawiałbym 5.7 HEMI.