Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Toyota FT-4X Concept - efektowny i praktyczny koncept
Toyota FT-4X Concept

Toyota FT-4X Concept - efektowny i praktyczny koncept

2017-04-12 - J. Kruczek     Tagi: Toyota FT-4X Concept, Toyota, 4x4
Toyota FT-4X Concept jest nową wizją samochodu, który mógłby zająć miejsce modelu FJ Cruiser. Podobnie, jak niedostępny już model posiada dość ciekawe nadwozie przypominające bardziej zabawkę niż poważny samochód. Producent nazywa tę koncepcję czteronapędową skrzynka na narzędzie.
 
Toyota FT-4X Concept niestety nie trafi do produkcji, ale ma być kopalnią nowych pomysłów dla pojazdów terenowych i użytkowych. Całe wnętrze zaprojektowano tak, aby pełniło maksymalnie funkcjonalną rolę. Zadbano choćby o materiały odporne na zalania, dzięki czemu można wejść do środka będąc całym z błota a następnie łatwo wszystko umyć. Kabina została też wypchana schowkami na narzędzia i inne potrzebne podczas wypraw przedmioty.
Toyota FT-4X ConceptToyota FT-4X Concept
Koncept korzysta z platformy TNGA na której powstały modele Camry oraz CH-R. Prezentowany pojazd odpowiada wymiarom właśnie tego drugiego. Producent zapewnia, że pod maską może zagościć każdy czterocylindrowy silnik marki. Napęd trafia na wszystkie koła, a zawieszenie zostało przygotowane do poruszania się w terenie. Toyota FT-4X Concept prezentuje się po prostu świetnie i aż żal, że nie trafi na rynek. Chociaż koncept zwiastujący starego FJ też miał pozostać tylko modelem studyjnym.
Toyota FT-4X ConceptToyota FT-4X Concept
Toyota FT-4X ConceptToyota FT-4X ConceptToyota FT-4X ConceptToyota FT-4X Concept

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Volkswagen Touareg - omówienie technologii


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota FT-4X Concept - efektowny i praktyczny koncept

Newsletter
Galerie zdjęć