Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Rajd Maroka: Drugi dzień w wykonaniu Martina Kaczmarskiego

Rajd Maroka: Drugi dzień w wykonaniu Martina Kaczmarskiego

2014-10-06 - P. Krupka     Tagi: Kaczmarski, Rajd Maroka

Po drugim dniu rajdu w Maroko Martin Kaczmarski z LOTTO Team zajmuje 16 miejsce.

Kierowcy po raz kolejny zmierzyli się z Erg Chebbi , przekraczając pustynie z południa na połnoc co jest nowością w rajdzie OiLibya. Jadąc z ERFOUD do MERZANE.

Odcinek przejechaliśmy sprawnie i dynamicznie, bez problemów i komplikacji ale spokojnie ze wzgledu na mój stan zdrowia.  Prawdopodobnie po wczorajszej przygodzie na trasie mam pęknięte żebro, odczuwam ból nawet przy zakładaniu pasów. W związku z tym nie podejmowaliśmy ryzyka, zależało nam na bezpiecznym dotarciu do mety.

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajęli miejsce 9, a Miroslav Zapletal i Maciej Marton 12 . Pierwsze miejsce należy do Nassera Al-Attiyah, drugie zajął Giniel de Villers, trzecie Nani Roma.

W klasyfikacji generalnej po drugim dniu prowadzi Al-Attiyah, Kaczmarski zajmuje miejsce 16. Wśród Polaków, Rafał Sonik na quadzie zajmuje pierwsze miejsce a w kategorii motocykli 11 miejsce zajął Jakub Przygoński i 20 Jakub Piątek.

źródło: inf. prasowa