Samochody 4x4  »  Aktualności  »  Central Europe Rally - Diverse Extreme Team na 19. miejscu w przedostatnim odcinku
Diverse Extreme Team

2008-04-25 - K. Spychalski     Tagi: Rajdy terenowe
Przedostatni odcinek rajdu Central Europe Rally, liczący łącznie 317 km, w tym 157 km odcinka specjalnego załoga polskiego MAN-a Grzegorz Baran - Andrzej Grigoriew - Izablela Szwagrzyk pokonała na dziewiętnastej pozycji. Ponownie zwycięzcą dnia w kategorii ciężarówek został lider klasyfikacji generalnej i zwycięzca Dakaru 2007 - Holender Hans Stacey (MAN). Drugi dzisiejszy odcinek specjalny został na prośbę załóg odwołany dla ciężarówek. W klasyfikacji łącznej załoga Diverse Extreme Team utrzymała osiemnastą pozycję. "Jestem zadowolony, rajd praktycznie dobiega końca, my czujemy się dobrze, załoga się zgrała, nie mieliśmy poważniejszych awarii. Wczoraj dostaliśmy od MAN-a nowo opracowaną część do poprawienia auta. Po prostu fabryka uważnie obserwuje swoich kierowców i doszli do wniosku, że coś może nie wytrzymać trudu rajdu, natychmiast znaleźli rozwiązanie, wyprodukowali kilka egzemplarzy danej części i nam przynieśli. To bardzo komfortowe współpracować z działem sportu fabrycznego zespołu. Dzisiaj będziemy też wymieniać hamulce, bo przy tak wyczerpującym rajdzie szybko się palą.

Chciałbym zgodnie z założeniami utrzymać się w pierwszej dwudziestce rajdu, to był nasz realny plan przy tak mocnej obsadzie na Dakar Series. Jutro ostatni odcinek, przed nami 150 km, mam nadzieję, że nic już się nie wydarzy, i ukończymy rajd na dotychczasowej pozycji." - powiedział kierowca ciężarówki Diverse Extreme Team, Grzegorz Baran.